Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mojtín - oficiálna stránka obce

Šport

Vydarená rozlúčka so sezónou na Barborke

Mojtínske vŕšky patrili v poslednú septembrovú sobotu horským cyklistom

Nádherné jesenné počasie, skvelá atmosféra a priam sviatočná pohoda tridsiatky pretekárov a minimálne raz tak veľkého sprievodného konvoja priaznivcov horskej cyklistiky, to boli hlavné atribúty Cyklistického maratónu, ktorý v lone prekrásnych Strážovskych vrchov v poslednú septembrovú sobotu pre „baikerov“ štyroch vekových kategórií už po tretí raz v poradí pripravilo vedenie mojtínskeho Penzióna Barborka.


Na štartovnej čiare, tradične, v roli čestného štartéra ani tohto roku nechýbal niekdajší dlhoročný úspešný československý cyklistický reprezentant, Anton Novosad, ktorý nad podujatím prevzal svoju osobnú záštitu.


Okruh dlhý približne 5 500 metrov, vytýčený organizátormi v značne členitom, no mimoriadne nádhernom a pôsobivom prostredí Mojtínskych vŕškov na záver cyklistickej sezóny dokonale preveril fyzické schopnosti všetkých zúčastnených pretekárov. Nielen tých príležitostných, sviatočných, ale i výkonnostne zdatnejších, sedlajúcich svoje dvojkolesové tátoše s príslušnou výkonnostnou licenciou. V tejto súvislosti je potešiteľná najmä skutočnosť, že na ňom nechýbali ani elitní jazdci neďalekého CK MTB Dohňany, z posledných rokov veľmi známeho a úspešného klubu, ktorý v roku 2011 bude na domácom kontinentálnom šampionáte hostiť výkvet horskej cyklistiky z celej Európy. Možno aj vďaka tejto skutočnosti sa v Mojtíne žiadne veľké prekvapenia nekonali a svoje predštartovné ambície si súperom nenechal vyfúknuť štvrtý muž druhej mužskej kategórie z vlaňajších M-SR a štvrtý muž celkového poradia Slovenského pohára MTB XC 2007, oddielový kolega pekingskej olympioničky Jany Števkovej, Jozef Štefánik, ktorý po štyroch absolvovaných kolách v hlavnej kategórií mužov do 40 rokov s prehľadom zvíťazil, pred Jozefom Novosadom z Dolných Kočkoviec a Ivanom Rehákom z Bike Sportu Nová Dubnica. V hlavnej kategórií žien do 40 rokov (nad 40 rokov sa žiadna z pretekárok neprezentovala) si stupne víťazov rozdelili Božena Bulíková z Dubnice nad Váhom, Nataša Močková z Vydrnej a Marcela Samková z Dohňan. Diplomy a vecné dary najlepším trom pretekárom z každej vekovej kategórie na záver odovzdali hlavní organizační garanti celého podujatia – starosta obce Mojtín, František Staňo a československá cyklistická legenda, Anton Novosad. Tí nakoniec zvláštnou cenou odmenili aj Mariána Mikláča, ktorí hendikepom svojej dolnej končatiny nielen zaujal, ale i zožal uznanie všetkých svojich sobotňajších súperov.


Záverom treba objektívne priznať, že rozlúčka s tohtoročnou cyklistickou sezónou sa domácim usporiadateľom dokonale vydarila a celkom určite musela uspokojiť aj toho najnáročnejšieho diváka, či cyklistického fajnšmekra. Nielen výkonmi, ale predovšetkým organizačnou úrovňou a spoločenským zázemím podujatia. K prekrásnemu, slnečnému a možno povedať že zrejme aj poslednému dňu tohtoročného babieho leta pridali totiž organizátori navrch nielen kvalitný a chutný guľáš, ale i potrebnú dávku športovej spolupatričnosti a sviežej sviatočnej pohody. Pretože šport je už raz taký. Nie je len o výkonoch, ale aj o nových či starších priateľstvách pretrvávajúcich veky. O tom mojtínski usporiadatelia vedia svoje. Dokázali to nielen začiatkom júla na jednom z kôl dlhodobého seriálu Slovenského pohára v behoch do vrchu, ktoré bolo vôbec prvým bežeckým podujatím na území obce, ale v poslednú septembrovú sobotu aj cyklistickou rozlúčkou so sezónou na tratiach situovaných v blízkosti Penziónu Barborka. A to je konštatovanie nabádajúce nepriamo k tomu, aby sme sa do čarokrásneho prostredia Mojtínskych vŕškov kedykoľvek v budúcnosti opäť raz radi a plní očakávaní vrátili ...

Výsledkový servis
III. ročníka Cyklistického maratónu konaného pod záštitou Antona Novosada:

(Celkom 30 pretekárov v troch vekových kategóriách)


Muži do 40 rokov – 4 okruhy (1 okruh dlhý cca 5,5 km):
1. Jozef Štefánik - CK MTB Dohňany - 1:03:50
2. Jozef Novosad - Dolné Kočkovce - 1:03:56
3. Ivan Rehák - Bike Sport - Nová Dubnica - 1:03:59

Muži nad 40 rokov – 3 okruhy:
1. Ivan Labaj - CK MTB Dohňany - 0:54:18
2. Róbert Dirbák - Elem Bike Zlín - 1:00:00
3. Miroslav Kahák - Púchov - 1:02:00


Ženy do 40 rokov – 2 okruhy:

1. Božena Bulíková- SK Devils Dubnica nad Váhom - 0:54:51
2. Nataša Močková - Vydrná - 0:57:01
3. Marcela Samková - CK MTB Dohňany - 1:11:50

 

Jozef Tichý

 


 

webygroup

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

020 72 Mojtín 242
telefón : 042/4711692
fax : 042/4711692
Email : obecmojtin@obecmojtin.sk


3165263

Úvodná stránka